Projekce, dodávka, montáž a servis tepelných čerpadel na klíč

Odborné články a zajímavosti

Nordic Inverter - jak funguje? IVT Nordic Inverter v praxi

Evropská značka kvality Q

Tepelná čerpadla s evropskou značkou kvality Q, prochází důkladnou kontrolou v nezávislé zkušebně.

Jen u tepelných čerpadel s touto značkou můžete plně důvěřovat deklarovaným parametrům výkonu a topného faktoru.

European Quality Laber for Heat Pumps

NOVÁ ZELENÁ ÚSPORÁM

Naše firma je
Odborný dodavatel (SOD)
pro program
Nová Zelená úsporám.

Dodáváme kompletní sortiment tepelných čerpadel v široké výkonové řadě.

Nová zelená úsporám

Servis 24/7

Zajišťujeme servis
24 hod. denně.

Pokud je to nutné, přijíždíme k zákazníkovi na místo poruchy
do 24 hod.

EKO-vytápění s.r.o.
Tel.: +420 724 342 686
zaoral@eko-vytapeni.cz

Servis 24/7

IVT Centrum

Jsme členy největší značkové prodejní sítě tepelných čerpadel IVT - IVT Centrum.

IVT Centrum

SVT kódy pro IVT

Země / Voda

IVT GEO 312C SVT 20201
PremiumLine EQ6 SVT 2417
PremiumLine EQ8 SVT 2467
PremiumLine EQ10 SVT 2471
PremiumLine EQ13 SVT 2473
PremiumLine EQ17 SVT 2474

Vzduch / Voda

AIR X 50 SVT 6511
AIR X 70 SVT 6512
AIR X 90 SVT 6513
AIR X 130 SVT 6514
AIR X 170 SVT 6515
AIR SPLIT 2 SVT 20934
AIR SPLIT 8 SVT 20935
AIR SPLIT 15 SVT 20936

Větrací jednotky

GETAIR SVT 7517

KOTLÍKOVÉ DOTACE EU

Kotlíkové dotace EU

Jsme
montážní certifikovaná firma
pro program
KOTLÍKOVÉ DOTACE EU.

Aktuality

Povinné kontroly chladícího okruhu

Podle nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 842/2006 a dalších předpisů, je provozovatel tepelného čerpadla povinen zajistit pravidelné kontroly těsnosti chladicího okruhu tepelného čerpadla.

Ceník tepelných čerpadel

Ceník tepelných čerpadel IVT vzduch/voda a země/voda ke stažení.

Financování nákupu tepelných čerpadel

Ve spolupráci s firmou EUROLEASING CZ s.r.o. jsme pro Vás připravili možnost financování nákupu tepelných čerpadel formou leasingu nebo poskytnutí úvěru....

Test - IVT Nordic Inverter v praxi

Letošní (2009/2010) dlouhá a vytrvalá zima nám umožnila v praxi otestovat reálné náklady na provoz a vytápění rodinného domu tepelným čerpadlem IVT Nordic Inverter...

Novinky ze světa

Únor - měsíc výhodného nákupu stavebních materiálů

Plánujete letos stavět dům? I když je zima stále v plné síle, udělejte již nyní první krok – pořiďte si exkluzivní slevový poukaz, který vám zajistí nejkvalitnější stavební materiál pro hrubou stavbu, a to s úžasnou slevou až 45 %!

MMR o novém rozúčtování nákladů na teplo v domě

Již v tomto roce dostanou uživatelé bytů vyúčtování nákladů za teplo podle nové vyhlášky Ministerstva pro místní rozvoj, která je účinná od ledna 2016 (vyhláška číslo 269/2015 Sb.). Vyhláška přináší změny v dosavadním způsobu, jakým se v bytových domech doposud rozúčtovávaly platby za teplo.

Metody pro nedestruktivní hodnocení dřeva a jejich přesnost

Tento článek se zabývá nedestruktivními metodami hodnocení dřevěných prvků in-situ. V praxi se vedle nejčastěji používaného vizuálního hodnocení používají akustické a penetrační metody. V posledních letech se objevují nové postupy založené např. na termografii nebo rentgenovém záření. Pro vyhodnocení přesnosti nedestruktivních metod se výsledné hodnoty porovnávají s hodnotami z průkazných destruktivních zkoušek.

zdroj: www.tzb-info.cz

Jak funguje IVT Nordic Inverter

Vytápění v domech a bytech vybavených přímotopy nebo elektrokotlem

IVT Nordic Inverter je ideálním doplňkem pro domy a byty vytápěné elektřinou. Zařízení lze jednoduše instalovat i do stávajícího objektu bez velkých stavebních úprav. Velmi vhodné je, když vytápěný byt nebo dům má otevřenou dispozici, která umožní aby teplý vzduch z IVT Inverteru mohl proudit celým prostorem. Tak se může stát toto tepelné čerpadlo hlavním zdrojem tepla v objektu.

obrázek šíření tepla rodinným domem

Pokud vytápíte svůj dům nebo byt elektřinou, je pro Vás IVT Inverter skvělou investicí. 69 000 korun investovaných do pořízení tohoto tepelného čerpadla Vám přinese čistou roční úsporu 11 000 až 29 000 Kč. To znamená zhodnocení Vašich investovaných peněz o 14 % až 35 % ročně.

Temperování v chatách a podobných stavbách

Přijet v pátek večer do studené či vymrzlé chaty nebo chalupy nikoho příliš nepotěší. Zvýšení teploty na příjemnou úroveň trvá dlouho a stojí nás jak čas, tak peníze. Z tohoto důvodu se IVT Nordic Inverter často využívá pro temperování rekreačních objektů.

Při odjezdu z chaty nastavíte na IVT Inverteru funkci temperace +10°C. Tepelné čerpadlo bude po dobu vaší nepřítomnosti hlídat, aby teplota v místnosti neklesla pod + 10°C. Při příjezdu do chaty zmáčknete tlačítko Turbo Full Power a tepelné čerpadlo začne dodávat maximální výkon pro rychlé vytopení objektu. Tepelné čerpadlo se automaticky vrátí do normálního pracovního režimu po uplynutí určitého časového intervalu. Na chatách lze využít i funkci klimatizace v letním období a celoročně i odvlhčování prostoru, což je mimořádně zajímavé u starších chalup se špatnou izolací proti vlhkosti.

Pokud dojde k výpadku elektrického proudu, tepelné čerpadlo po obnovení dodávky elektřiny nastartuje znovu se stejným nastavením, jako před výpadkem.

Provoz tepelného čerpadla je velmi levný i při běžné elektrické sazbě D01. Při teplotách vyšších než -5°C je dokonce provoz levnější než při použití dřevěných briket.

IVT Nordic Inverter - Vítěz spotřebitelských testů

2008

Test norského spotřebitelského časopisu DINE PENGER: IVT Nordic Inverter 12JHR-N, získal ocenění „VÍTĚZ TESTU". Dosáhl nejvyšší úspory v pěti ze šesti testovaných velikostí rodinných domů a v konkurenci jedenácti renomovaných značek tepelných čerpadel vzduch/vzduch.

2006

Test švédského zkušebního a výzkumného institutu SP: IVT Nordic Inverter 12FR-N, dosáhl nejvyšší úspory ve třech ze šesti testovaných velikostí rodinných domů. IVT dosáhlo i nejlepších výsledků při nízkých venkovních teplotách. Při -18 °C má IVT o 75 % nižší spotřebu elektřiny než nejméně efektivní tepelné čerpadlo v testu.

2004

Test švédského spotřebitelského časopisu Rad & Rön:" IVT Nordic Inverter 12FR-N, získal ocenění jako nejúspornější tepelné čerpadlo pro menší domy (se spotřebou tepla do 10 000 kWh/rok), v konkurenci osmi značek tepelných čerpadel vzduch/vzduch.

Výkon a topný faktor

Graf topného faktoru tepelného čerpadla
Graf topného výkonu tepelného čerpadla (kW)

Ovládání tepelného čerpadla

IVT Nordic Inverter - dálkové ovládání

Ovládání tepelného čerpadla IVT Inverter je velice jednoduché. Pomocí dálkového ovladače nastavíte vnitřní teplotu a jednotku zapnete. Tepelné čerpadlo pak samo udržuje v místnosti po celý rok požadovanou teplotu. Ať je venku -20°C nebo +35°C, IVT inverter Vám doma vždy zajistí velmi levně a rychle příjemnou teplotu. V zimě topí, v létě chladí. Stejně jednoduše jako teplotu, nastavíte pomocí dálkového ovladače i režim odvlhčování, nebo čištění vnitřního vzduchu. Všechny důležité informace můžete sledovat na dálkovém ovladači nebo displeji na vnitřní jednotce. Ta mimo jiné ukazuje i venkovní a vnitřní teplotu.

Lepší klima ve Vašem bytě s ION čističem vzduchu

Váš IVT Nordic Inverter je daleko více, než jen tepelné čerpadlo. Dokáže zajistit v interiéru čistější a příjemnější vzduch. Jedinečnou a patentovanou Plasmacluster Ion-techniku je možno s úspěchem použít pro aktivní čistění vzduchu i v případě, že se tepelné čerpadlo nepoužívá právě k vytápění nebo chlazení. Po zmáčknutí tlačítka ION se začne vzduch v místnosti aktivně čistit od bakterií, virů, plísní, alergenů, roztočů, zplodin výfukových plynů, tabákového kouře a podobných škodlivin. Provedené testy ukázaly, že plasmaclusterový filtr dokáže zlikvidovat 99,5 % vzduchem přenášených virů. Díky této jedinečné funkci budete mít doma během celého roku zdravější a příjemnější klima.